Jerzy HAWRANEK

Konstruktor zajmujący się głównie koncepcją racjonalnego oszczędzania energii. W roku 2008 podczas Globe Forum w Sztokholmie odebrał od Księżniczki Wiktorii nagrodę Best CSR Entrepreneur 2008. Jest twórcą kilku opatentowanych rozwiązań:

  • w 1978 r. opracował system Start&Stop – instalowany dziś przez większość producentów samochodów doceniających to przyjazne dla planety rozwiązanie;
  • w 1987 r. stworzył nowatorski mechanizm zapewniający działanie pasów bezpieczeństwa – czujnik zapewniający niezawodne, bezpieczne blokowanie pasów, który z niewielkimi udoskonaleniami stosowany jest powszechnie do dziś, (a który umożliwił szwedzkiemu producentowi wyprzedzenie konkurencyjnych a dziś już nieistniejących wytwórców);
  • w 2009 r. opisał Aktywny Nawiewnik Fasadowy,
  • w 2019 opracował i przedstawił miękką przepustnicę (zaprezentowaną na filmie w prezentacji) – urządzenie bezpiecznie i oryginalnie rozwiązujące bagatelizowane dotąd problemy występujące systemach wentylacji.
Wszechobecne zjawisko błędnie działającej wentylacji, które naprawia rozwiązanie Pana HAWRANKA
Miękka przepustnica do regulacji m. in. kanałów wyciągowych: zaletami są cena (najtańsze rozwiązanie ze wszystkich dostępnych na rynku – składa się z 2 części łączonych na zacisk) i brak wytwarzania hałasu.
Wynalazek – start&stop
Wynalazek – pasy bezpieczeństwa
Wynalazek – Aktywny Nawiewnik Fasadowy
I miejsce w konkursie Zacznij Biz w Warszawie r. 2013

Hybrydowy Wzmacniacz Wentylacji (HWW)

aktywny nawiewnik fasadowy pozwalający na chłodzenie lub ogrzewanie powietrza – w zależności od pory roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *