POSTĘPOWANIE ZABEZPIECZAJĄCE W SPRAWACH WŁASNŚCI INTELEKTUALNEJ

W ramach przeglądu publikacji w dziedzinie własności intelektualnej zachęcamy do zapoznania się z artykułem: „POSTĘPOWANIE ZABEZPIECZAJĄCE W SPRAWACH WŁASNŚCI INTELEKTUALNEJ”.
Autorka: Agnieszka GOŁASZEWSKA
dr
Pojęcia kluczowe: LIST OCHRONNY POSTĘPOWANIE ZABEZPIECZAJĄCE DORĘCZENIA ORZECZEŃ COFNIĘCIE WNIOSKU
Miejsce publikacji: Palestra 6/2022
https://palestra.pl/pl/czasopismo/wydanie/6-2022/artykul/postepowanie-zabezpieczajace-w-sprawach-wlasnosci-intelektualnej

Krótki wyciąg z artykułu: Artykuł przedstawia wybrane problemy postępowania o udzielenie zabezpieczenia – specyficzne dla postępowania o udzielenie zabezpieczenia w sprawach własności intelektualnej. Obejmują one praktykę składania listów ochronnych, kwestię dopuszczalności cofnięcia wniosku o udzielenie zabezpieczenia oraz doręczanie postanowień w przedmiocie udzielenia zabezpieczenia. W odniesieniu do pierwszej kwestii postuluje ujednolicenie praktyki sądowej w takim kierunku, aby sąd zapoznawał się z treścią listu ochronnego – co jednak musi wpisywać się w modele postępowania przewidziane w Kodeksie postępowania cywilnego. W odniesieniu do drugiej kwestii – postuluje się ograniczenie dopuszczalności cofania wniosków o udzielenie zabezpieczenia. Artykuł zamyka krytyczna analiza praktyki sądowej w zakresie doręczania orzeczeń o udzieleniu zabezpieczenia.

źródł0 artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *