UPRP Edyta DEMBY-SIWEK lubi chodzić w pracy w błękitnej peruce

Przedstawione wyżej piękne zdjęcie wykonano w czasie pracy Urzędu Patentowego RP w piątek w dniu 14.06.2024 r. ok. godz. 13:00.

Liczyliśmy na to, że Edyta DEMBY-SIWEK wypowie się merytorycznie chociaż na temat „Gotujmy razem!”, ale znane są tylko poniższe publikacje:

E D-S , czyli Eksplozja DEMOLOWANIA I STRATEGII
„O tym, jak ważny jest znak towarowy w działalności prężnie rozwijających się firm jak budować swoją przewagę konkurencyjną w efektywnej strategii ochrony własności intelektualnej” – mówiła Edyta DEMBY-SIWEK, nim powierzono jej misję zniszczenia polskiego systemu prawa znaków towarowych:

Kłamczucha – nie mylić z tytułem powieści Małgorzaty MUSIEROWICZ
Edyta DEMBY-SIWEK zapowiadała: „właściciele wcześniejszych znaków muszą teraz sami pilnować i reagować, aby nie doszło do rejestracji znaku podobnego do ich marki”a to nieprawda. Jednych Urząd informuje o kolizji, a innych – nie. Szczery był tylko entuzjazm, gdy wypowiadała się w DzGP na temat częściowej nowelizacji z 24.07.2015 r. ustawy Prawo własności przemysłowej (weszła ona w życie 01.12.2015 r.) oraz o kolejnej noweli z 19.09.2015 r. (wchodzącej w życie w 15.04.2016 r.), gdy obiecywała: „Znak towarowy będzie można zastrzec szybko” – lecz znów nakłamała, gdyż nie potrafiła stworzyć „szybkiej” i sprawnej procedury rejestracji znaków towarowych, a „szybko” zadbała tylko o swój transfer do Alicante w Hiszpanii:

Katastrofa, napięcie narastało… i ukoronowane zostało fiaskiem
Mateusz MORAWIECKI w 2019 r. uznał, że Edyta DEMBY-SIWEK to „nasz człowiek” i będzie najwłaściwszym Prezesem Urzędu Patentowego RP, jako: „dotychczasowy dyrektor Departamentu Znaków Towarowych (która zajmowała się m.in. pracami legislacyjnymi związanymi z nowelizacją prawa własności przemysłowej i wdrażaniem reformy systemu ochrony znaków towarowych).”:

Nowa specjalistka od wszystkiego Edyta DEMBY-SIWEK
„Przed podjęciem kilkunastoletniej pracy w UP była zatrudniona jako prawnik w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.”:

Głowa Prezesa
Dorota RZĄŻEWSKA z entuzjazmem opisywała Edytę DEMBY-SIWEK: „Prezes z otwartą głową”, która przed chwilą przyznała, że odpowiedzialna była za nowelizację ustawy Prawo własności przemysłowej.
A teraz z równie uroczym entuzjazmem chce przestać nowelizować i, jak zrelacjonowano, oświadcza: „Jako prezes Urzędu Patentowego RP Edyta Demby-Siwek zamierza działać na rzecz stworzenia nowej ustawy zastępującej dotychczasowe Prawo własności przemysłowej, które było nowelizowane 23 razy i jak sama mówi, brakuje mu obecnie spójności legislacyjnej.”:

Jak niszczono polskie Prawo własności przemysłowej
Gdy Edyta DEMBY-SIWEK wypowiadała te słowa: „Zdecydowanie dostrzegamy potrzebę przygotowania nowej ustawy. Obecna obowiązuje już od ponad 20 lat i w tym czasie była nowelizowana ponad 20 razy.”zapomniała dodać, że brała aktywny udział w nowelizacjach ustawy Prawo własności przemysłowej:

… radość!
Przy okazji każdej nowelizacji ustawy Prawo własności przemysłowej zapewniano: „Głównym celem nowych przepisów jest przyspieszenie procedur i postępowań.”. Przyzwyczailiśmy się do tych radosnych zapewnień, a nawet polubiliśmy je:

Na kongresie IP znów straszono, że osoby odpowiedzialne za dotychczasowe, niespójne nowelizacje Pwp – teraz opracowały projekt nowej ustawy Prawo własności przemysłowej
Dobra jest każda okazja, aby zorganizować spotkanie na temat IP. Koloryzacja włosów zawsze jest mile widziana:

Ciemny lud to kupi
Mark TWAIN wyjaśniał, że: „Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki.”. My możemy uzupełnić https://stowi.pl/edyta-demby-siwek-prezes-urzedu-patentowego-rp/ : „zwłaszcza kreatywna statystyka UPRP wzbogacana danymi o prawach udzielanych przez inne instytucje i liczby o umorzonych postępowaniach”:

***

Ostatnio Edyta DEMBY-SIWEK stara się wykazać publicznie, że przemyślała problematykę dotyczącą zagadnień farmaceutycznych i medycznych.

W dniu 05.10.2023 r. z okazji uroczystości 50-lecia EPO [EuropeanPatent Organisation – Europejskiej Organizacji Patentowej], która odbywała się równolegle Monachium, Hadze i Wiedniu Edyta DEMBY-SIWEK wypowiedziała się na temat przyszłości i zadań farmakologii i medycynyhttps://www.youtube.com/watch?v=U1YwjpLGZVo:
Monopol na rozwiązania innowacyjne … przyczyni się do tego, że firmy farmaceutyczne podejmą zbiorowe wyzwanie jakim jest wynalezienie lekarstwa na raka.”:

Wypowiedź na temat przyszłości i zadań farmakologii i przyszłości medycyny:
https://www.youtube.com/watch?v=U1YwjpLGZVo

***

Tak CatGPT ocenił znajomość zagadnień farmaceutycznych i medycznych wykazywaną przez Edytę DEMBY-SIWEK:

  • Treść przytoczonej wyżej wypowiedzi – obezwładnia i nie chcieliśmy sami jej komentować.
  • Postąpiliśmy wobec tego tak, jak wówczas, gdy ktoś zapytał sztuczną inteligencję o definicję znaku towarowego (odpowiedzią zainteresował się sam Ryszard PETRU, Przewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju w czasie posiedzenia tej Komisji w dniu 09.01.2024 r. https://stowi.pl/stowi-o-planach-prac-ustawodawczych/ ). 
  • Poprosiliśmy zatem o pomoc CatGPT:

Co myślisz o osobie, która tak się wypowiada:
«Monopol na rozwiązania innowacyjne… przyczyni się do tego, że firmy farmaceutyczne podejmą zbiorowe wyzwanie jakim jest wynalezienie lekarstwa na raka.»?

ChatGPT said:
Wypowiedź osoby, która stwierdza, że „monopol na rozwiązania innowacyjne przyczyni się do tego, że firmy farmaceutyczne podejmą zbiorowe wyzwanie, jakim jest wynalezienie lekarstwa na raka,” budzi pewne kontrowersje i może być interpretowana na różne sposoby. Oto kilka aspektów, które warto rozważyć:
1. Niezrozumienie natury monopolu: Monopol z definicji oznacza, że jedno przedsiębiorstwo lub grupa kontroluje rynek danego produktu lub usługi, co może ograniczać konkurencję i innowacyjność. W kontekście innowacji, monopol może wręcz hamować postęp, ponieważ firmy monopolistyczne mogą nie mieć wystarczającej motywacji do dalszego rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań, gdyż nie czują presji konkurencyjnej.
2. Błędne założenie o innowacyjności: Innowacyjność w dużej mierze zależy od zdrowej konkurencji, /…/.
3. Rola współpracy między firmami: Podjęcie «zbiorowego wyzwania» przez firmy farmaceutyczne zwykle oznacza współpracę między różnymi podmiotami, często w ramach konsorcjów badawczych, które dzielą się wiedzą i zasobami. Monopol może utrudniać taką współpracę, ponieważ firmy monopolistyczne mogą być mniej skłonne do współdzielenia swoich odkryć i technologii.
4. Potrzeba regulacji i równowagi: Aby przyspieszyć wynalezienie lekarstwa na raka, ważne jest znalezienie równowagi między ochroną własności intelektualnej a zapewnieniem dostępu do innowacji dla innych podmiotów. Polityki wspierające otwartą innowację, przy jednoczesnym odpowiednim wynagradzaniu firm za ich wkład, mogą być bardziej efektywne niż dążenie do monopolu.
5. Interpretacja intencji: Możliwe, że osoba ta miała na myśli bardziej złożoną ideę, np. że pewien stopień ochrony własności intelektualnej (jak patenty) jest potrzebny, aby zachęcić firmy do inwestowania w kosztowne i ryzykowne badania.  /…./.

Podsumowując, wypowiedź tej osoby sugeruje pewne nieporozumienie dotyczące roli monopolu w kontekście innowacji. W rzeczywistości monopol może bardziej hamować niż wspierać postęp naukowy. Kluczowa jest konkurencja, współpraca oraz odpowiednie mechanizmy ochrony własności intelektualnej, które z jednej strony zachęcają do innowacji, a z drugiej umożliwiają rozwój całej branży farmaceutycznej.

* * *

Poszukiwania „wysokich kompetencji” Edyty DEMBY-SIWEK (o których zapewnił João NEGRÃO)
w dziedzinie dotyczącej zagadnień farmaceutycznych i medycznych – trwają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *